מאמרים שכתבתי:

הטעם המתוק- הטעם שמרבית האנשים הכי אוהבים, אם נדמיין מתוק לרגע כבר נרגיש בפה את בועיות הרוק מתחילות לפעול ואת טעם השוקולד מתחיל להתהוות בפינו. האם האוכל המתוק והטעם המתוק יוצר לגופינו נזק? אז זהו שלא! הטעם המתוק נחוץ חשוב ונדרש לגופינו. הגוף זקוק לו לבנות מערכות בגוף, ליצירת דם ואנרגיה בגופינו. איזה סוגי מזונות מתוקים הם נכונים ובריאים ומאילו סוגי מתיקה עלינו להימנע? אילו איברים פנימיים בגופינו מתחזקים ואילו איברים נחלשים בעת אכילת המתוק ואיך אפשר להפסיק להתייסר ולחשוב שמתוק הוא הדבר שמקלקל לי את הדיאטה. כל זאת תוכלו לקרוא במאמר שכתבתי ופורסם באתר נט דיאט. להמשך קריאה לחץ כאן.

הרפואה הסינית רואה בטעמי המזון, בצבעים של המזון, באיכויות המזון אלמנט חשוב מאוד ליצירת איזון בגוף. בריאות ויצירה של אנרגיה ודם בגוף נשענים על אילו . הסתיים הצורך בדיאטה שסופרת קלוריות- לא צריך יותר לספור קלוריות, לא עוד צורך להישקל, ובכלל ניתן להוציא את המילה דיאטה לגמרי מהלקסיקון הבריאות ואורח החיים הנכון. כל אילו לא נכנסים לתהליך הירידה במשקל. התזונה על-פי הרפואה הסינית מאפשרת לנו גוון והנאה צבעוניות ואורח חיים ארוך ואיכותי למשך חיים שלמים, ידידותית למשתמש ובאמת ניתן לדבר עליה לא כעוד דיאטה אלא כדרך חיים בריאה שתביא לבריאות גופנית, פיסית ונפשית. להמשך קריאה לחץ כאן.

מזון חם או קר לא קשור כלל ועיקר האם הוא מהתנור או מהמקרר אז למה מתכוונים בטמפרטורה של המזון? מהי הטמפרטורה הנכונה ביותר עבורך? הרפואה הסינית מחלקת את מזון לסוגים שונים של אנרגיה. אנרגיה קרה, חמה, חמימה קרירה ואף אנרגיה שהיא ניטרלית. מדוע טמפרטורת המזון היא כל כך חשובה? מה המזג עושה לנו פנימה בתוך הגוף? אנשים נחלקים לשני סוגים: אנשים חמים ואנשים קרים. במידה ואת/ה טיפוס קר, עדיף שתאכל מזון שהוא לא קר. במידה והנך טיפוס חם עדיף שתאכל מזון שאיננו חם. שכן, אם תבחר מזון זהה לטמפרטורת הגוף סביר להניח שתלבה, תחליש ותעייף את הגוף. תוכל לקרוא למה ומה היא טמפרטורת מזון נכונה עבורך בהמשך המאמר. להמשך קריאה לחץ כאן.

את/ה  רוצה לרזות? עשית כבר את כל סוגי הדיאטה האפשריות והעלית בחזרה את כל מה שהורדת?

קודם כל את לא לבד. לרבים  יש את תחושת הנמאס מהדיאטה , מהשקילות, מהרעב ומהרצון להפסיק לספור קלוריות. הרפואה הסינית  מלמדת אותך מדוע יש רעב  אצלך- אילו איברים פנימיים בגוף שלך דורשים חיזוק ואילו איברים פועלים בעודף ומחלישים את האחרים. איברים פנימיים כמו- כבד, כיס מרה, טחול, מעי דק, מעי גס ועוד צריכים ויכולים לעבוד בהרמוניה האחד עם וכלפי השני. מדוע מזון קר יותר מתאים לי להרזיה מאשר מזון חם ומה ההבדל בין האם אני טיפוס Yin  או טיפוס Yang ? איך אוכלים את האוכל הנכון עבורי מבלי להרגיש רעב או בדיאטה? תוכלי לקרוא בהמשך המאמר.  להמשך קריאה לחץ כאן.

עונת הסתיו נחשבת כעונת מעבר וטומנת בתוכה אתגרים קטנים לגוף היות ופתוגנים זרים נכנסים וחודרים לגופינו בלי הכנה מוקדמת דרך העורף- הוא "שער הרוח" ואז כל משב רוח מצנן יוצר כחכוח בגרון, כאב גרון רטיבות באף. הרפואה הסינית יודעת איך לעזור לגוף לעזור לעצמו. בעזרת תזונה נכונה , בחירת טעמים ומזונות נכונים אנו יכולים למנוע את אותן הצטננויות- שפעות שקוטעות לנו את רצף החיים אליו אנו רגילים ביומיום. במידה ובכל זאת אנו חווים את אותו כאב גרון ונזלת מה עלינו לעשות? האם תה מחמם הוא התשובה לכל אלו? ממש לא, דווקא התה המחמם הזה יוצר בגופינו קור פנימי שעלול להחמיר את הבעיה. אז איזה תה ומאכל כן מתאימים? איזה צמח או מזון מרפא שמצוי במטבח שלנו כן ירפא? להמשך קריאה לחץ כאן.

כבר ניסית כל דיאטה אפשרית, כל כך הרבה פעמים, ירדת, עלית, עלית ביותר ממה שחשבת, למה אנשים עושים הכל בשביל לרדת במשקל ולא יורדים?

על פי הרפואה הסינית ישנם שעתיים ביום לכל איבר בגוף שלנו אשר בהן הוא פועל באופן המיטיב ביותר עבורו ועבור מערכת העיכול בגוף. בשפה המקצועית אנו קוראים לו ה"שעון- הסיני". על פי השעון הסיני אני בוחרת מתי ומה לאכול, כיצד לטפל ואיך לרפא ולהעצים את יכולת הגוף לרצות לרזות. ארוחות הלילה נאכלות בשעות בהן מערכת העיכול בשיא חולשתה זאת אומרת יכולת העיכול בין השעות 21:00 ל23:00 אלו השעות ההי פחות מתאימות לעיכול כך שהגוף עובד מאוד קשה על חשבון איברים אחרים שזהו זמן השעון הסיני עבורם. להמשך קריאה לחץ כאן.

אם הגעת לטיפול- ריפוי ברפואה סינית לצורך הרזיה-, דע כי לא הגעת לעוד דיאטה נוספת כמו כל הדיאטות שעשית עד היום, מטרת הדיקור אינה לדכא תאבון ולסגור את הפה…מטרת הדיקור הסיני היא לאזן את מערכות הגוף שתפעלנה נכון האחת עם השנייה והאחת כלפי השנייה, כך שהגוף לא יאגור מצבורים ומערכת אחת או איבר אחד יפעל על חשבון השני ויחליש את קודמו , אלא ליצור חיזוק בגוף של האיברים החלשים ואיזון  והפחתה מעודף עבודה של איברים אחרים אשר עובדים על חשבון קודמיהם. איזה איבר עובד בעודף איזה איבר מצוי בחולשה? איזו תזונה תהיה עדיפה לחיזוק איבר חלש? למה בכלל הסינים מדברים באיזון תזונתי ובדיקור להרזיה על איברי הגוף הפנימיים? להמשך קריאה לחץ כאן.

מדוע כל כך הרבה אנשים סובלים מתופעה כל כך לא נעימה כגזים, נפיחויות וכאבי בטן? מה באזור הזה בגופינו מושך כל כך הרבה אש- באמת מושך אש.. אם לא אש אז חום פנימי בשפה הסינית, שיוצר את תופעת הלוואי הזו כאבי בטן גזים ונפיחויות. האיברים העיקריים הפועלים באי סדר ויוצרים את אותו " באלאגן" בבטן הם: כבד, טחול, קיבה ובנוסף ורק אחרי- המעי הדק והמעי הגס. כאשר זרימת הצ'י- האנרגיה  והדם שם אינה סדירה , מתערב הרופא הסיני, שולף את מחטיו העדינות ומתחיל לאזן את האיברים. מה תפקידו של הטחול בגוף? מה תפקידו של הכבד ביחס לטחול ולקיבה? מה אומרת הרפואה הסינית על כך וכיצד לאזן את אותם איברים. מעט סיפורי מקרה של איזון אמיתי באנשים שכיום כבר לא סובלים מהתופעה… להמשך קריאה לחץ כאן.

כשהרוח מתדפקת בעורפינו ניתן לומר כי היא פורצת לגופינו  דרך " שער- הרוח" כך זה נקרא –ברפואה הסינית ואז הגוף נכנס למתקפת מגננה אשר מעוררת את מע' החיסון לפעול , השקדים מתעוררים ומתחיל המיחוש בגרון. מה ניתן לעשות בתחילת המחלה? כיצד ניתן לעצור זאת והאם כדאי? באיזו דרך- תזונה? פורמולת צמחים? איך להחזיר את הגוף לאיזון מבלי לפספס ימי עבודה בבית? להמשך קריאה לחץ כאן.

אתם יודעים שמתח לחץ וחרדה לא בריאים בשום צורה שהיא אבל מה באמת מתרחש במערכות הפנימיות שלנו בתוך הגוף ולמה אנחנו מרגישים פיזית עייפים, עם כאבי רש ומגרנות, משלשלים או חווים עצירות מדוע כל אילו קורים? איבר הטחול כתחנת הכוח ויצור הדם ואנרגיה- הצי' עפ' הרפואה הסינית נכנס למצב של קיפאון, הכבד שאחראי על פיזור הדם בצורה הרמונית לכל אברי הגוף נכנס למצב של סטגנציה- תקיעות  בהנעת האנרגיה והדם והלב? אוי הלב גם לו יש מה להגיד וגם לסיפור מקרה שנחווה בקליניקה שמלווה אותי ואת מטופלי החדשים כסיפור השראה. מה יש לעשות ואיך להתמודד אם גורמי המתח ביומיום תוכל/י לקרוא בהמשך המאמרון. להמשך קריאה לחץ כאן.

 למרות שניסית הכל על מנת להסתיר את אותם פצעונים מרגיזים ולמרות שהאקנה, הסבוריאה, הפסוריאזיס מתפרצים במלוא הדרם בדיוק בתקופה הכי פחות מתאימה, רציתי לספר לך שיש מה לעשות. לרפואה הסינית יש מה להציע ובקליניקה אני יכולה לאבחן בין השאר ע"פ צבע העור הגוון ורמת הפצעונים, איך לטפל. מה אומר הגוון האפור בפצע? מה אומר הגוון הצהבהב, האדום? לכל אילו יש השפעה על דרך הטיפול. הראות אשר נחשבות הריאה השלישית של הגוף הן בעלות משקל כבד מאוד בריפוי- מדוע? באילו כיילים אני משתמשת בקליניקה ובאיבחון על מנת להקל על הבעיה? על כל זאת ועוד תוכל להמשיך לקרוא. להמשך קריאה לחץ כאן.

כל אמא חשה דילמה תמידית באשר לנושא האכלת התינוק- הילד, בכל רגע ורגע שמגיעה שעת הארוחה. האם כדאי שיאכל אוכל כזה או אחר? מה נכון ובריא ביותר עבורו ? איך אני אדע, יש כל כך הרבה תאוריות מה נכון. במאמר אסקור מהי התזונה הנכונה ביותר עבור בנך בכל שלבי הגדילה וההתפתחות שלו החל מגיל 0  ועד גילאים מאוחרים של 3 ומעלה. אילו ירקות ודגנים נכונים ביותר עבורו ולמה? מדוע כדאי לחכות מעט עם הפירות. מתי והאם צריכת הבשר היא נחוצה- מתי ובאיזה שלב? אילו איברים בגופו של הילד מתחזקים בהזנה הנכונה ומתי בלי להתכוון אנו יכולים להחליש את גופו- כיצד ניתן למנוע זאת. כל זאת ועוד תוכלי לקרוא במאמר שפורסם באתר "אימוש" של    מורן איזנשטיין. להמשך קריאה לחץ כאן.

במהלך ההריון כמו גם אחריו לגוף יש צרכים שכאשר הם מסופקים דיים, את כאימא תוכלי להגיש חזקה חיונית ובעלת אנרגיות ועוצמה בלתי נדלית. איך עושים זאת? ראשית יש חשיבות לתזונה מסויימת אשר מחזקת דם. בהריון וגם לאחריו לדם- מקור האנרגיה והחמצן בגופך יש משמעות אדירה. מנה אחת של דם בגופך שוות ערך לארבע מנות חלב שאת מעניקה לתינוקך. לכן על גופך לייצר כמות גדולה מאוד של דם בזמנים אלו. תזונה נכונה בתוספת פורמולות צמחים יחודיות יכולות לעשות את חייך ויטליים וחיוניים. אילו איברים פנימיים בגופך עובדים במרץ ואיך באפשרותך לחזק אותם? מה לרפואה סינית בקליניקה יש מה להציע על מנת ליצור מצב בו הגוף לפני ואחרי לידה נשאר חיוני ובריא כמו שהיה? וגם סיפור מקרה מהקליניקה. להמשך קריאה לחצי כאן.